Knihovna připravované legislativy

Video dostupné bez nutnosti přihlášení

V tomto videu si ukážeme práci s Knihovnou připravované legislativy na portálu Aplikace ODok.

Hlavní stránka Knihovny připravované legislativy je dostupná po stisknutí odkazu v hlavičce portálu Aplikace ODok či po stisknutí modrého piktogramu KPL.

Novinky v KPL zobrazíte stisknutím tlačítka „Vstoupit". Zde se nachází nejnovějších 25 materiálů. Detail materiálu zobrazíte kliknutím na jeho název. Novinky KPL lze získat i prostřednictvím RSS kanálu.

Vyhledávání v KPL je dostupné po stisknutí tlačítka „Vyhledávání v KPL" na hlavní stránce Knihovny připravované legislativy či v horní části stránky Novinek. Zobrazí se vyhledávací formulář, který je společný i pro modul "zVlády". Nejprve zvolte typ vyhledávání – metadatové nebo fulltextové. V případě fulltextového vyhledávání získáte informaci o výskytu hledaného textu v přílohách materiálu.

V případě metadatového vyhledávání můžete omezit zdroj vyhledávání jen na materiály (to jsou zejména návrhy legislativních předpisů) nebo dokumenty vlády, tj. programy, záznamy a usnesení.

Při zvolení zdroje „Materiály" dále můžete zadat typ materiálu, předkladatele či další vyhledávací kritéria. Rovněž můžete vyhledávat pomocí klíčových slov a oblastí práva. Oblasti práva jsou dostupné pouze pro nové materiály vytvořené v modernizované verzi eKLEP. Po stisknutí tlačítka „Hledat" je zobrazen seznam výsledků vyhledávání. Detail materiálu je zobrazen po kliknutí na název.

Při výběru „Dokumenty vlády" je možno dále omezit vyhledávání jen na programy, záznamy nebo usnesení. V případě vyhledávání usnesení je možno zadat číslo usnesení.